Vejenbrødvej 31, Vejenbrød i Kokkedal er solgt for 5.000.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Kokkedal og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Kokkedal følger boligmarkedet i og omkring Kokkedal. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Vejenbrødvej 31, Vejenbrød solgt for 5.000.000 kr.

Boligen overtages af Kristoffer Piil Kristensen den 26. marts. Køberen har betalt 5.000.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 50.505 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.650.000 og boligen er derfor handlet til 203% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 99 kvm. og er opført i 1953. Grunden er på 788 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nivå/Kokkedal

Rosenhaven 304 solgt for 4.100.000 kr.

Boligen overtages af Anna Matilde Lund Larsen og Daniel Jon Larsen den 07. april. Køberen har betalt 4.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 26.974 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 3.137.000 og boligen er derfor handlet til 31% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 152 kvm. og er opført i 1976. Grunden er på 742 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nivå/Kokkedal

Brønsholmdalsvej 99 solgt for 3.625.000 kr.

Boligen overtages af Søren Jeppesen den 17. marts. Køberen har betalt 3.625.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.798 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.300.000 og boligen er derfor handlet til 179% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en rækkehus med 4 værelser på i alt 114 kvm. og er opført i 1976. Grunden er på 142 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Kokkedal-Nivå

Mølledammen 1F solgt for 3.585.000 kr.

Boligen overtages af Milton Felipe Chacón Cabrera og Carolina Valderrama Sanchez den 20. april. Køberen har betalt 3.585.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 32.591 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 166% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 4 værelser på i alt 110 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 764 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Nivå/Kokkedal

Mellemengen 14, 1. th solgt for 2.475.000 kr.

Boligen overtages af køberen den 07. april. Køberen har betalt 2.475.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.255 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 750.000 og boligen er derfor handlet til 230% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en ejerlejlighed med 4 værelser på i alt 98 kvm. og er opført i 1978.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Kokkedal-Nivå

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk